statystyki szczegółowe

Aktualności

I kolejka: Sokół gromi i lideruje

• autor: EPoX, 2014-08-19 01:43

Za nami pierwsza seria spotkań brzeskiej A klasy. Pierwszym liderem rozgrywek jest Sokół Maszkienice. Największymi wygranymi są jednak kibice, którzy obejrzeli bramki na każdym stadionie., w liczbie co najmniej 3. Łącznie piłka aż 37 razy wpadała do siatki, co daje średnią blisko 5,3 gola na mecz!

Marcin Kalinowski2014-08-19

Pierwsza kolejka zaczęła się w Czchowie, gdzie mający ambicje włączenia się do walki o awans Piast podejmował Strażaka Mokrzyska. Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już w 20 minucie. Jeszcze przy stanie 1-0 w polu karnym padł w starciu z rywalem Tobiasz, a sędzia wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego jednak nie doszło. Arbiter na skutek gwałtownych protestów zawodników z Mokrzysk zmienił swoją decyzję po konsultacji z liniowym. Po zmianie stron strzelali już tylko goście, którzy ostatecznie pokonali gospodarzy 3-1.

Fatalnie rozpoczął sezon zespół Iskry Łęki. Potwierdziły się że pogłoski o kiepskiej sytuacji kadrowej zespołu spadkowicza z ligi okręgowej. Gospodarze ulegli 0-3 beniaminkowi z Tymowej.

Pierwszym liderem rozgrywek jest Sokół Maszkienice, który urządził sobie ostre strzelanie w trakcie meczu z innym beniaminkiem – Arkadią Olszyny. Pod nieobecność Bogumiła Szafrańskiego, w roli egzekutora wcielił się Patryk Tomczyk, autor czterech trafień. Wysoka wiktoria dała drużynie trenera Jana Kargula pozycję lidera.

W pojedynku Olimpii lepsza ta z Bucza, która wygrała w Kątach 4-2 udanie rewanżując się swojej imienniczce za zeszłoroczne dwie porażki. Ostatnie ruchy kadrowe w Olimpii Bucze pozwalają wierzyć, że sytuacja z zeszłego sezonu, kiedy to broniła się przed spadkiem do końca rozgrywek nie powtórzy się. Już w pierwszym meczu na listę strzelców wpisał się, i to dwukrotnie, Marek Handzlik pozyskany z Ryloovii, a w pierwszym składzie zaprezentowali się ściągnięty z Pagenu Marian Wawryka i Tomasz Wolsza (Rylovia).

Wysokie zwycięstwo na własnym stadionie odniosła Victoria Bielcza. która pokonała 4-1 Kłosa. Do przerwy nic nie zapowiadało, że do siatki gości w drugiej połowie wpadną aż trzy gole. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, jednak w przeciwieństwie do pierwszych 45 minut, Kłos popełnił zbyt wiele błędów w obronie, które zadecydowały o zwycięstwie gospodarzy.

W takich samych rozmiarach jak Victoria z Kłosem wygrał Spółdzielca, tyle że na wyjeździe, z Porębą Spytkowską. Gospodarze spotkania tydzień przed inauguracją ligi zostali rozbici przez Szreniawę Nowy Wiśnicz aż 9-1. Porażka na inaugurację potwierdza zatem, że forma zespołu Szczepana Goryczki (sam zaliczył honorowe trafienie) jeszcze nie jest taka jaka być powinna. W barwach gości wyróżnił się Maciej Dębski, autor dwóch bramek. Napastnik jeszcze kilka miesięcy temu występował w barwach Olimpii Wojnicz, skąd wrócił z wypożyczenia.

Bardzo źle zaczęli przygodę z nowym sezonem zawodnicy Victorii Porąbka Uszewska. Na swoim stadionie przegrali aż 1-5 z Ivą Iwkowa. Jedna i druga drużyna przystąpiła do tego meczu osłabiona kadrowo. Okazało się, że większe straty mieli gospodarze, którzy honorowe trafienie zdobyli dopiero przy stanie 0-4.

Wyniki 1. kolejki:

Piast – Strażak 1-3
Bramki: Piotr Janicki 22′ – Michał Sierant 59′, Janusz Grochola 64′, Sebastian Kokoszka 90+3′.

Sokół Maszkienice – Arkadia Olszyny 7:1 (3:1)
Bramki: Tomczyk 12′, 29′, 57′, 71′, R.Chmielarz 45′, M.Kubala 53′, Szabat 60′ – Kuboń 45′+1′

Iskra Łęki – Tymon Tymowa 0-3
Bramki: Wilczek, Mendyk, Orzeł

Olimpia Kąty – Olimpia Bucze 2-4
Bramki: Kusiak 64′ , Grzybowski 83′ – Handzlik 16′, 87′, Boruta 20′, Kania 41′

Victoria Bielcza – Kłos Łysa Góra 4-1
Bramki: Łazarz 17′, 74′, K. Wójcik ’71, 78′ – Śliwa ’44

LKS Poręba Spytkowska – LKS Spółdzielca Grabno – 1:4
Bramki: Goryczko 25′ – Mucha 43′, Kuboń 49′, Dębski 70′, 89′