LZS Olimpia Bucze - strona nieoficjalna

Brak aktywnych ankiet.

Najbliższe Święto

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Podsumowanie IV kolejki

• autor: EPoX, 2015-09-09 19:46

Za nami 4. kolejka V ligi. Prowadzi drużyna rezerw Okocimskiego, która przeskoczyła Olimpię Kąty. Po przeciwnym biegunie Macierz Lipnica. Tymczasem już blisko czuba tabeli spadkowicz z Rylowej oraz mająca czwartoligowe aspiracje Jadowniczanka.

Marcin Kalinowski2015-09-09, 15:59

Nie było niespodzianki w meczu macierzy Lipnica z Okocimskim. Co prawda gospodarze strzelili kontaktowego gola po uderzeniu Kaczmarczyka, ale dominacja gości posiadających w składzie zawodników z I zespołu (Ślęczka, Krówczyński, Bryła, Gałka, Kurzywilk) nie podlegała dyskusji. Bardziej niż meczowi warto przyjrzeć się sytuacji w Lipnicy. Kadra zespołu w porównaniu do początku rozgrywek osłabiła się. Z klubu odszedł do B-klasy, do Szreniawy Piotr Kokoszka, który ma za sobą spore doświadczenie piłkarskie, chociażby z III ligi. W klubie na gwałt poszukują bramkarza, który zagwarantuje poziom V ligi – tym bardziej, że wobec przewagi rywali to właśnie zawodnik z numerem „1″ jest jednym z kluczowych postaci drużyny. Być może będzie to Paweł Goc – młodzieżowiec, który przez minione lata był odstawiony w klubie na bok (jak spora część lokalnej młodzieży), wypożyczany do innego klubu. Nie zmienia to faktu, że Macierz ma na koncie zero punktów w czterech meczach, do tego porażka w Pucharze Polski, a przed nią kolejny ciężki pojedynek – w niedzielę z Naprzodem Sobolów. Jeżeli chodzi o Okocimskiego, to patrząc na jego potencjał kadrowy i co warto podkreślić mądre ruchy związane z inwestycją w młodzież z regionu, wydaje się być murowanym kandydatem do wygrania rozgrywek (po raz drugi z rzędu).

Wspomnieliśmy o Naprzodzie. Tym razem drużyna z Sobolowa pokonała w Uszwi tamtejszy LKS 0-1 po bramce Mariusza Kasprzyka. Było to dopiero pierwsze zwycięstwo Naprzodu w bieżących rozgrywkach. Dzięki temu zwycięzcy zniwelowali do Uszwi straty z poprzednich trzech meczów.

Jadowniczanka po 66 minutach pozamiatała w rywalizacji z Olimpią Bucze. Beniaminek, który po trzech kolejkach miał pięć punktów musiał uznać wyższość rywali pod względem organizacji gry oraz typowych umiejętności piłkarskich. Jakby tego było mało groźnie wyglądającej kontuzji (musiała interweniować karetka pogotowia) doznał Bartłomiej Ogar. Jadowniczanka potwierdziła, że będzie w tym sezonie walczyć o awans do IV ligi.

Inny beniaminek , także wywodzący się z podokręgu w Brzesku – Olimpia Kąty doznała przykrej, wysokiej porażki w Zakliczynie, również 4-0. Porażka o tyle przykra, że pierwsza w bieżących rozgrywkach, co kosztowała drużynę z Kąt pozycję lidera. Dunajec wykorzystał słabszy występ rywali i awansował na piątą pozycję w klasyfikacji.

To nie był dobry weekend dla zespołów z nazwą Olimpia. Trzecia drużyna o tej nazwie – z Wojnicza uległa beniaminkowi z Mikołajowic 3-2. Było to pierwsze zwycięstwo Dunajca w sezonie, dzięki której odskoczył od dna tabeli. Z kolei dla Olimpii porażka w Mikołajowicach spowodowała, że straciła póki co szansę na uplasowanie się w pierwszej trójce tabeli.

Żubr po raz drugi zanotował punktową zdobycz. Nie było jeszcze pierwszego zwycięstwa, ale ekipa z powiatu bocheńskiego po zaciętej walce mogła cieszyć się z podziału punktów z wyżej przecież notowanym zespołem z Dębna. Gospodarze przegrywali po kwadransie gry, aby po godzinie prowadzić. Koniec końców musieli gonić wynik i to im się udało. Drugi punkt nie zmienił zasadniczo sytuacji Żubra, który zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli. Orzeł póki co plasuje się w środku tabeli z pięcioma punktami. Już za kilka dni czeka go prestiżowy pojedynek z Rylovią.

Spadkowicz z IV ligi podejmował Pagen Gnojnik. Mecz na szczycie nie zawiódł, a kibice zobaczyli trzy bramki. Mimo, że po bramce niezawodnego Jarosława Ulasa goście wyrównali tuż po przerwie stan rywalizacji, to jednak musieli uznać wyższość, lepszej tego dnia Rylovii. W prywatnych rozmowach zawodnicy gospodarzy nie ukrywają, że ich celem jest powrót do IV ligi.

Wyniki 4. kolejki:

LKS Uszew – Naprzód Sobolów 0-1
Bramka: Mariusz Kasprzyk
Macierz Lipnica Murowana – Okocimski KS II Brzesko 1-4
Bramki: Mateusz Kaczmarczyk 38′ – Krzysztof Sikora 3′, Patryk Bryła 24′, Aleksander Ślęczka 45′, Konrad Słowik 90′
Jadowniczanka Jadowniki – Olimpia Bucze 4-0
Bramki:Rufin Wójtowicz 29′, Daniel Bujak 45′+1′ Sławomir Rydz 66′, Artur Prokop 90′+6′
Dunajec Zakliczyn – Olimpia Kąty 4-0
Bramki:Bartosz Tokarczyk 34′, Szymon Tokarczyk 41′, Mateusz Wójcik 68′, Łukasz Steć 81′
Dunajec Mikołajowice – Olimpia Wojnicz 3-2
Bramki: Paweł Kusion 15′, Piotr Bibro 28′, Marcin Mastalerz 74′ – Patryk Kubis 39′, 60′.
Żubr Gawłówek – Orzeł Dębno 3-3
Bramki:Mateusz Kurek 37′, Paweł Rakoczy 51′, Jan Tomala 83′ – Karol Ogar 15′, 57′, Sebastian Greń 61′
Rylovia Rylowa – LKS Gnojnik 2-1
Bramki: Tomasz Wojewoda 43′, Jakub Łucarz 68′ – Jarosław Ulas 54′